Bulunmaz Hint kumaşı Cengiz Koraltan!

0
518

Şu televizyonculukta her daim absürt birşeyler sürülür halkın önüne. Üstelik bu absürtlükler de ahlakmış, edepmiş hiçbiri bulunmaz. Halkın yoğun ilgi göstermesi kâfidir. 1990 lar da özel kanallarla birlikte başlayan raiting arsızlığı ile tavan yapan sorumsuz yayıncılık, günümüze kadar hız kesmeden gelmeyi başardı.

Başlangıçta yalnızca Tutti Frutti ve Televole’lerle başlayan TV yozlaşması, ünlülerin maskaralıklarından beslenirken, son on beş yıldır evlilik programları, gelin kaynana yarışmaları ve reality şovlarla sıradan halkın hayatlarına musallat oldu.

Ve işte Esra Erol’da programındaki dibe vuran ahlaki yozlaşma anları, önüne konulan herşeyi yemeyi alışmış halkımıza bile ağır geldi. Kocasını aldatanların, çocuğuna sahip çıkamayanların, anası babası ile küs yaşayanların biricik umudu olan Esra Hanım’ın, kocasını aldatıp komşusundan çocuk yapan yüzünde eşek derisi olan kadının; canlı yayında çocuğun babasının Cengiz çıkmasından duyduğu mutluluğu “elhamdülillah” diyerek ağzı kulaklarında alkışlaması milyonları şok etti!

Yurdumu saran ahlaksızlık ve namussuzluk bulutları hiç dağılmamacasına yerleşiyor ve de genişliyor. Ve bu reality programlarında ağırlanan cahil cuhela insanların hayatlarının çirkefliği ciddi mide bulandırıyor. Gündüz, türlü iğrençlik barındıran şovlar, gece yayımlanan abuk sabuk dizilerle birbirini tencere kapak misali tamamlıyor.

Ve bence artık reality programlarının da son tedavülden kalkma zamanı yaklaşıyor. Peki bu programlarda yayından kalkarsa ne olur? Bu boşluk hangi saçma yarışmalarla, programlarla dolar bilemiyorum fakat, devletin özel kanallara, sabah ve öğle kuşağında yayınlanabilecek tarzda programları zoraki de olsa yayımlatmalı.