Sinem Üretmen’e rahmet diliyorum Allah’tan

0
754

Benim gençlik dönemimin her ay mantar gibi patlayan popcuları vardı. Sene 1990…

Gerçi bugün her gün patlayan mantar popçu ve rapçileri var artık. Ancak hiç yadırgamıyoruz. Çünkü çok uzun zamandır YouTube üzerinde dönüyor bu iş. Benim zamanımda sadece televizyon cihazı vardı.

O yıllarda her ünlü olma hevesindeki popçu klibinde oynatmak için ya Miss Turkey ya da Best model Turkey yarışmasında ilk üç’e giren adaylardan birini bulur, sonrada Top 20 listelerinde yer savaşına girerdi.

İşte o yılların en çıkış yapan popcularından biri olan Burak Kut ( bebetoydu lakabı) “benimle oynama klibiyle genç ergenlerin yeni idolü olmuştu. Klibinde güzel kız oynatma modasının öncülerindendir Kut.. Yakaladığı başarının ardında yine Kut’un bir başka hit’i bebeğimdin geldi. Orada da dünyalar güzeli bir kız oynamıştı. Orada Kut’un genç yaşta kaybettiği sevgilisini canlandırmıştı Sinem Üretmen.. Daha iki gün önce ölüm haberiyle tüm sevenlerini üzen 51 yaşında aramızdan ayrılan Sinem Üretmen..

Üretmen, o dönemde sadece kliplerde değil bir çok dizide de oyunculuk yapmıştı. Hiç sansosyonel bir habere karışmadı adı. Kimseyle flört haberleriyle gündem olmadı. Sonrasında sektörden ayrıldı Üretmen, sessiz sedasız. Evlendi güzel bir aile kurdu. Ve takdiri ilahi onu dünyadan bize göre çok erken aldı. Allah rahmet eylesin. Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun..