Sarah Connor Terminatörle geri dönmüş. İyi de etmiş..

0
233

Terminatör filmi serisine son halkayı eklemek Tim Miller’a( yönetmen ) nasip olmuş. Tabi James Cameron prodüktörlüğünde.. Filmin adı da Terminatör 6 değil “Kara Kader” konulmuş. Valla frangmanı izlediğim kadarıyla hiç fena değil film. Ayrıca Linda Hamilton’ı Sarah Connor rolünde tekrar görmekte gerçekten güzel. Çünkü Terminatör demek bi bakıma da Sarah Connor demektir. Tabi filmin konusu yine aynı. Gelecekten gelen ölüm makinaları, Ya Sarah’ı ya çocuğunu ya da yine Sarah ile ilgili birilerini öldürmeye gelirler dünyamıza. Bu seferde öyle olmuş.

Yalnız yönetmen Cameron, bu sefer işi biraz daha renklendirmiş. Sarah’a destek olarak gelecekten gelen bir asker ayarlamış. Bir de üstüne bizim yaşlı kurdu T-800 ü ( Arnold ) görevlendirmiş.

Valla Hamilton, yaşını başını almış bir teyzemiz olsa da formundan hiç bir şey kaybetmemiş gibi duruyor. Bence bu film gişede iyi iş çıkarır. Fakat şu gelecekten gelen robot rolündeki arkadaş, ( Gabriel Luna )kadro demirbaşlarının arasında biraz zayıf kalmış gibi geldi bana. Bir de yine çok robotsal hareketler gözlemledim. Umarım filmin içinde ufak espriler geçiyordur bu arkadaşla ilgili. Filmin ilk gösterimi Ekim ortalarında Belçika’da yapılmış. Ve şimdi de ülkemizde gösterimde. ( 1 haftadır da gösterimde. Ders çalışmaktan vizyona bakamamışım ) Valla bence Linda için gidin bu filme. Ben de sadece onun için gidicem kesinlikle..

Filmin konusunu merak edenler için [yoktur ama ben  yine de paylaşayım 🙂 ]

 

Terminatör: Kara Kader, gelecekten gelen Terminatörlere karşı zorlu bir mücadeleye giren Sarah Connor’ın hikayesini konu ediyor. Sarah Conor’ın Mahşet Günü’nü engellemesinin ve insan ırkının kaderini yeniden belirlemesinin üzerinden yıllar geçmiştir. Dani Ramos, kardeşi ve babasıyla ile birlikte Mexico City’de kendi halinde yaşayan bir kadındır. Ancak gelecekten süper asker özelliklerine sahip olan Rev-9 adındaki yeni bir Terminatör, Dani’yi öldürmek üzere geçmişe gelir. Dani’nin kurtulma şansı, Grace ve Sarah Conor’a bağlıdır. Grace de gelecekten gelen bir süper askerdir. Bu sırada Rev-9, hiçbir şeyi umursamadan hedefine giden yolda karşısına çıkan her şeyi yok ediyordur. Dani, Grace ve Sarah’nın yolu sonunda T-800’e düşecektir. Sarah’nın geçmişi, onların tek umudu olur.