Yok öyle yağma..

0
1378

Tamam herkes panik herkes kaygılı şu Korona’dan. Ayrıca hiç kimse ölmek istemiyor. Ya da ölecekler içinde kendinin de olma ihtimalini hesaplamaktan kaçıyor.

Zaten kim ölmek ister ki? Fakat ölüm hak. Yani insan aslında ölmek için doğmuyor mu? Ölene kadar olan bölümde yaptıklarının hesabını inandığı dinin yaratıcısına verebileceğini bilmiyor mu? E o zaman bu panik niye?

Dünyada milyonlarca Afrikalı çocuk açlıktan ölecek. Savaşlarda milyonlarca insan ölecek. Avustralya’da, Afrika’da ya da dünyanın bir çok bölgesinde çıkan yangınlarda milyonlarca hayvan ölecek. Ama siz hiç ölmeyeceksiniz mi sanıyorsunuz? Eğer ölmeyeceksiniz bu dünyada ne işiniz var? Ya da niye devletiniz sizi korusun ve bu virüsün yayılmasını engellesin istiyorsunuz?

Öyle yağma yok. Herkes paşa paşa ölecek. Herkes  vakti geldiğinde sırasına göre gidecek bu dünyadan. Ve gittiği yerde ölümsüz olacak. Yani bu dünyada arzuladığınız fakat sahibi olamadığınız ölümsüzlük hakkını Allah size kendi ayarladığı mekanda sunacak. Ama sonsuz bir azap mı yoksa sonsuz bir keyif mi? Onuda size bırakarak. Bakın adil olmayan hiçbir şey yok. Valla biz yatıp böyle bir Allah’a sahip ve farkında olduğumuz için yine Rabbimize şükredelim..

Binnetice; Korona’nın sahibi de Allah..bizim sahibimizde. Şükredilecek olan da, korkulacak olan da, hayran olup tam teslimiyetle sevilecek tek güç o.