Eyyy asemptomatik kişi! Bak Gazali sana ne diyor?

0
187

İmam-ı Gazali’nin bir sözü vardır. Der ki Gazali: ” Hayatım boyunca bir çok alimle ve filozofla tartıştım. Ve hepsinden de galip ayrıldım. Lakin bilmediğini bilmeyenle yaptığım hiç bir tartışmayı kazanamadım. Bu yüzdendir ki bilmediğini bilmeyen kimseyle tartışma kazanamazsın”

Gazali’nin bu harika tespiti bana, Kovid adlı virüsü kapıp hiç bir belirti göstermediği için tedbirsiz davranıp herkese virüs bulaştıran cahil katilleri hatırlattı. Ya hu arkadaş bir insan, asemptomatik olmanın ne olduğunu 8 aydır nasıl bilemez! Ya da bildiği halde maske takmaz!

İşte bu sokaklarda maske takmadan dolaşan, uyarılınca da artistlik millete, polise artistlik yapan onlarca dangalak da bu grupta. Ya bilmedigini bilmiyor. Ya da bildiği halde garip bir şekilde psikolojik olarak sorunlu beynini ortaya koyuyor. İkinci gurupta ki dengesizleri haydi anlıyorum. Sorumlular! Peki beynini çalıştırmaya üşenen ve “ben Korona’ya inanmıyorum” deme aptallığını hiç çekinmeden sanki bir meziyetmiş gibi anlatan zeka gerilerine ne demeli!

Gerçi her iki gurupta dayaklık, Fakat bence ilk guruba meşe odunu ile girmek lazım! Odun’a odunla izah etmek lazım işin ciddiyetini. Dayak mayak diyorum diye beni şiddet meraklısı falan zannetmeyin sakın. Sadece Ziya paşa kafası benim ki.. Hakedene hak ettiğini vermek lazım bu konuda ki mottomdur.

Şimdi eyyy asemptomatik kişi! Otur ve düşün Gazali’nin tavsiyesini. Eğer düşünebilecek beynin varsa halâ..