İzlediğim en iyi Engin Günaydın filmi bu!

0
129

Öncelikle bu tavsiyemin çok geç bir tavsiye olduğumu belirtmem lazım. Çünkü bu tavsiye edeceğim film 2015 yapımı ve ben bu filmi ne yazık ki daha yeni izledim. Genelde komedi filmlerini kaçırmam fakat bir şekilde kaçırmışım demek ki..

Neyse..

Şimdi filme geleyim. Filmin adı “İçimdeki ses” Engin Günaydın’ın kendi senaryosunu yazıp, başrolünde oynadığı harika bir komedi filmi. Ve yine söylemem lazım ki, Günaydın bu filmi en iyi performansını gösterdiği komedi filmi. Ve bu filmin oyuncu kadrosuda Günaydın’ın seçimlerinin etkisiyle üst düzey oyunculardan seçilmiş. Kadro şöyle :  Leyla Lydia Tuğutlu,Ersin Korkut,Füsun Demirel ve Onur Buldu. Bu arada hemen söylemem lazım ki film Gala yapmadı.Bunun nedeni ise Gala’ya harcanacak paranın ‘’Çocuklar Gülsün Diye Derneği’’ne bağışlanmış olmasıydı.Bu davranış cidden takdire şayan..

Engin Günaydın bu filmi filmin adından da belli olacağı gibi ”iç sesten” alıyor. Günaydın’ın canlandırdığı Selim karakteri,kişilik bunalımı yaşayan bir anne kuzusunu canlandırıyor. Ve sayısız takıntılarla, komplekslerle hayatını sürdürüyor. Sonra bir gün bir kıza aşık oluyor. Ve aşık olduğu kızdan da karşılık buluyor. Sonraki süreçte müstakbel gelin adayı ve kaynana çerçevesinde gelişen harika esprili sahneler birbirini takip ediyor. Film de Günaydın’a eşlik eden Füsun Demirel, Onur Buldu,Ersin Korkut oynadığı karakterleri harika canlandırıyorlar. Leyla Lydia Tugutlu ise hem güzelliği hem de oyunculuğu ile göz dolduruyor. Tekrar ediyorum ki.Bu film son yıllarda izlediğim en iyi yerli Türk komedi filmleri arasında ilk sırada yerini alır.

Filmi, film izleme sitelerinde ve YouTube’da izleme şansınız var. İzlemeniz naçizane tavsiyemdir