Botoks’un erkek hali : Vladimir Putin

0
3994
Russian President Vladimir Putin listens for a question during a nationally televised question-and-answer session in Moscow, Thursday, April 16, 2015. Speaking Thursday in a televised call-in show with the nation, Putin said the nation's economic performance has remained strong, despite Western sanctions slapped on Russia over the Ukrainian crisis and a slump in global oil prices. (Alexei Druzhinin/RIA-Novosti, Presidential Press Service via AP)

Siyasal dünya magazin’i diye yeni bir magazin türü var dünyada. 2000 li yılların başında kendini yaratan bu magazin türü, Dünya’da uluslararası siyasete yön veren devlet başkanlarını, siyasi ilişkileri dışında insani olarak irdeleyen ve mercek altına alan bir sosyal mecra bu.

Bu medya, insani yönlerini medyaya yansıtmaktan çekinmeyen liderleri daha fazla takip ediyor. Bu tip liderlerin çıktığı ülkelerin başında başta İngiltere, Amerika geliyor. İngiltere’de Kraliyet ailesi haberleri, Amerika’da ise başkanlarla ilgili magazinel haberler düzenli olarak dünya magazin medyasına servis ediliyor.

Bu iki ülke dışında Rusya ve Kore devlet başkanlarının özel yaşamları renkli foto ya da videolarla medyadan ilgi görüyor.

Mesela Trump, sosyal medya’ya hemen hemen her gün bir magazinel malzeme verebilme kapasitesi var. Tokalaşırken ki tavırları, mimikleri, bakışları ve şahsına münhasır tavırları, dünya magazin basınının gözdesi..

Yine Kim Jong-un.. O da magazinel bir lider. Sert tavırlar göstermeye meyilli bir duruş sergilese de aslında yine sempatik olmaktan kurtulamayan bir adam. Onun da haftada en az bir haberine denk geliyoruz.

Ve Putin. Onu daha çok, ilerleyen yaşına rağmen başta uzak doğu sporları, vücut geliştirme su sporlarında ki yeteneği ile tanıyoruz. 66 yaşında ki Putin’in, fiziksel görünümüne çok önem verdiğini gayet iyi biliyoruz.

Fakat medya’ya düşen en son haber, magazin camiasının hoşuna giden bir konu oldu. İddia o ki: Putin, yüzüne botoks yaptırıyor. Buna kanıt olarak da son G-20  zirvesinde ki fotoğrafları oldu. Putin’in gözleri gerçektende botoks yaptıran kadınların yüzünde ki ifade gibi. Gözler yanaklarının üstünde sanki çinlililerin çekik gözleri gibi bir hâl almış.

Eğer bu doğruysa, Putin kendine botoks yaptıran ilk siyasi lider olarak tarihe geçecek. Putinin yaşam tarzına bakıldığında, çok da şaşırılacak bir durum değil bu. Belki Putin’de bizim Ajda Pekkan gibi yaşlı olarak ölmek istemiyordur kim bilir?

Bakalım işin doğrusu çıkar yakında. Dünyada “Botokslu Putin” diye anılma ihtimali okdukça fazla görünüyor.. 🙂