Yüzleşmek zamanı…

0
1429
Endişe korku iyi bir şey değil elbette. Fakat sizi bugünlere getirenler arasında onların da payı var. Hayatta beklediğiniz ve arzu ettiğiniz yere gelmek için yüzleşmeniz gereken sadece iki şey var. Biri korkularınız diğeri de vicdanınız.
Bu yüzleşmelerden her galip çıkışınızda elde edeceğiniz tek gerçekse “huzur”
Ancak huzuru da saf mutluluk sanmamak gerek. Huzur doğru bildiğiniz şeyleri, başta kendiniz sonrada çevrenizde sevdikleriniz adına kendinizi disipline ederek kazanacağız bir şey. Huzur bazen yalnızlık çekmek. Bazen de koca kalabalıklar içinde bile kendinizi sevmek demek.
Bu sebeple hayatta insanlarla olan her türlü münasebetinizde mümkün olduğunca doğrunun yanında olabilmeniz gerek. Bu doğru yaşama gayretiniz çoğu zaman yalnız da bırakacaktır. Fakat bu yalnızlık sizi hiç korkutmasın. O yalnızlık ki sizi bir sonraki imtihana hazırlar. Tabi eğer bunu bir imtihan olarak görüyorsanız.
Sizi siz olarak sevmenin korkularızla vicdanınızla ve yalnızlıklarızla iyi anlaşmak dışında başka bir yolu olduğunu sanmıyorum. Eğer kendi benliğinizle iyi anlaşır. Onu olduğu gibi kabul ederken bir yandan da onun törpülenecek yanlarını tespit etmeye devam ederseniz, inanın her yeni sonunda sizi doğruya götürecek yeni yollar da bulursunuz.
Şimdi soru şu: Korkularınızı dizginleyecek ve vicdanınıza hesap verecek cesaretiniz var mı?
Eğer yok diyorsanız huzur yerine sürekli mutluluk elde etmeyi umarsanız bu boşa bir gayret olacaktır. Ama eğer yok ” ben hazırım ” diyorsanız Önce korkularınızdan başlayın. O korkular ki belki de istediğiniz hayatın anahtarını sunacak size..