Mikael Nyqvist’in kime benzediğini bulmanın rahatlatıcılığı tarif edilemez..

0
1475

Bazen hiç olmadık bir şeyler kafanıza takılır. Sokakta birini görürsünüz. Tanımıyorsunuzdur ama tanıdık gelir. Belki de gerçekten tanımıyorsunuzdur fakat çok yakın tanıdığınız birini çağrıştırmıştır.Sizde bulacağım diye ölürsünüz. Ya da bir sanatçının muhabbeti geçecektir arkadaşınızla oturururken. Adı dilinizin ucundadır ama gelmez bir türlü. Çıldırmanıza ramak kalır da, yinede söyleyemezsiniz. Ta ki bir kaç gün geçer ve bulursunuz. Ya araştırıp ya da bir anda..

İşte benim aklıma takıldı bir oyuncu bu akşam. Star TV çoğu zaman yaptığı gibi John Wick filmini vermişti. 1. bölümü verir en çokta. Neyse işte o filmde kötü rolde oynayan bir oyuncu vardır Mikael Nyqvist. İşte onu izlerken bu oyuncunun bizim Türk oyunculardan birine benzediğini farkettim. Bizim oyuncunun yüzü aklımda fakat ne adını biliyorum ne de oynadığı dizileri. Sen Google’a gir sonra, ara Türk dizileri kötü adamları rolleri oyuncuları..

Ara ara yok,ara ara yok arkadaş. Sonra birden aklıma TRT de eski dönemlerde yayımlanmış bir dizi aklıma geldi. Bir Yusuf masalıydı dizinin adı. Dedim kesim orda oynayan bir adamdı. Girdim baktım dizi oyuncularına İsmail Hakkı Ürün çıktı karşıma. Evet, Mikael Nyqvist’e az bir benzerliği vardı ama değildi Mikael’in benzediğini düşündüğüm oyuncu.

Allah’ım çıldıracağım! Kim bu? Kim bu ? derken gözümün önüne, Diriliş Ertuğrul dizisi geliverdi. Dedim, bir şansımı deneyeyim. Girdim ve başladım bu seferde Google’da, Ertuğrul dizisi kötü rol oyuncularını aramaya. Allah’ım, herkes çıktı aradığım çıkmıyor. Sıyırmak üzereyim artık. Ama yılmayacağım be! diyerek aramaya devam ettim. Son 3 sezonunu çok sıkı takip ettiğim dizide, böyle bir oyuncu yoktu eminim. Bu seferde yine Google’da Ertuğrul dizisi bir ve ikinci sezon kast diye aramaya başladım.

Yine yok. Yani liste var fakat fotoları olmadı için bulamıyorum. Sonra dedim görsellere bakayım. İşte görsel aramalarına bakarken Korkut bey rolündeki Hûseyin Özay’ ı gördüm. Aha! dedim evet, işte aradığım oyuncu bu Korkut bey’e yakın olan bir adamdı. Hatırlıyordum. Bu seferde çok saçma olsada şöyle bir arama yaptım arama motorunda :” Korkut beyin adamı”

Evet komik bir arama ifadesiydi. Ama o an akilima geldi. Saçma olsada tüm bulma ihtimallerini denemeliydim. Ve işte o an.. Google görsellerde karşımda duruyordu aradığım oyuncu. Dizide Gümüştekin Gazi rolünü canlandıran Mehmet Polat!

Allah’ım o an nasıl bir mutluluk.. Nasıl bir rahatlama.. Nasıl bir gurur anlatamam. Üstümden tonlarca yük kalktı sanki. Elin adamlarını birbirine benzetip sonrada onları eşleştirmek için Google da 1 saat arama yapmak, ne büyük bir zaman kaybıdır oysa! Sanane! kimse kim diyeceksiniz. Ama inanın hiç öyle değil. Bunu yaşayan bilir.

Şimdi bu hikayeden sonra, bana şunu söyleyin bi zahmet. Birebir benzemiyor mu Polat ve Nyqvist?

Aha bu Mehmet Polat..

Bu aşağıda ki adamsa meşhur Mikael Nyqvist..

 

Benzemiyor diyen, 182 e-randevu sitesinde göz doktorundan randevu alsın bence. Polat, Nyqvist’in Türkiye versiyonu be! ( Mehmet Polat bir on yıl sonra daha çok benzer görün )

Neyse..bitti çok şükür mevzu..