Korona deyince güven verenler..

0
746

Korona muhabbetine artık her akşam haber kanallarına dadanmış vaziyetteyim. Son 15 günde en az 30 prof ya da Doç Dr tanımış oldum. Tabi ilk başta hastalık çok çok bilinir olmadığı için doktorlarda kendi aralarında ufak tefek görüş ayrılıklarına düşmüştü. Fakat akabinde Bilim kurulunun hükümetçe kurulması ve yine kontrolü ele almasıyla bir panik havasına girilmemiş oldu.

Tabi yine bir zaman sonra işin içine siyaset bulaştı. Ve muhalif tarzda mevzuya bakan sağlıkçılar hükümeti ve bilim kurulunu yoğun bir şekilde eleştirmeye başladılar. Fakat buna rağmen bilim kurulu üyelerinin olgunluğu, ve polemiklere dahil olmaması çok önemliydi ve bunu başardılar.

İşte bu çok değerli bilim kurulunun içindeki iki isim bir tık daha ön plan çıktı ekranlarda. Tabi bu benim fikrim. Bu isimlerden ilki PROF DR İlyas Dökmetaş diğeride PROF DR Ateş Kara..

Bu iki isim gerçekten çok sabırlı bir şekilde hem sakin hem de güleryüzlü tavırları ile halka çok güzel mesajlar verdiler. Kibar ve beyefendi oluşlarına net ve objektif yorumlarınıda ekleyince izleyicilerin güvenini kazandılar.

Bu iki isme bir isim daha katmam gerekirse o da PROF DR Mehmet Ceyhan olur. Gerçekten o da çok gerçekçi ve net cevaplarıyla saygı duyulan bir bilim insanı olmayı başardı kamuoyunda.

Her ne kadar yüzü bir İlyas hoca ya da Ateş hoca güleryüzlü olmasa da gerekli güveni ve saygınlığı sağlayabildiği için çok önemli bir figür oldu.