Hastane odasında da eğitim olur. Yeter ki birileri istesin

0
609

Memlekette hep kötü şeyler olmuyor elbet. Bakmayın siz Ulusal medyanın raiting’i bol kötü haberler verip durduğuna.. Aslına bakarsanız memletimde olan güzel şeyler belki bin,belki onbinlerce yaşanıyor. Fakat medyamız bunların da en uç örneklerini yansıtıyor ekranlara..

İşte en son güzel haberlerden biri..

Adıyaman’da vefakar bir öğretmenimiz, hastanede tedavi gören öğrencisi derslerden geri kalmasın diye hastane odasını dersliğe çevirmiş.

Adıyaman’da Yavuz Selim İlköğretim Okulu 4-H sınıfı öğretmeni Yılmaz Küçükaslan’ın hastanede öğrencisine hafta sonu ders vermesi takdirle karşılandı.

Ahmet Diyarbakırlıoğlu isimli küçük oğrencimiz, Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesinde 8 günden beri karaciğer enzim değerlerinin yükselmesi nedeniyle tedavi görüyormuş. Sınıf öğretmeni Yılmaz Küçükaslan hocamız da,öğrencisinin derslerden geri kalmaması için hafta sonu tahtasını ve kalemini alarak hastane odasında öğrencisine sürpriz yapmış.

Vefakar öğretmenimiz, hafta içi sınıfta işlenen fen bilgisi ve matematik derslerini tekrar anlatmış kardeşimize. Öğrenci velisi de,hastane odasındaki dersi fotoğraflayıp,sosyal medya da paylaşınca öğretmene tebrik mesajları gelmiş.

Biz de milletcek “vay be” demişiz.. Ne kadar zor bir şey gibi geliyor size değil mi? Aslında hiç de zor değil. Öğrencilerini seven her öğretmenin hiç düşünmeden yapabileceği bir davranış..

Fakat dedim ya.. Sürekli kötüyle ve kötülerle doldurulan beynimiz,bu tip güzel eylemleri görünce şaşırıyor. Ama yine ne yazık ki böyle güzel örnekler,bizim hayata bakış açımıza artı bir motivasyon katmaya yetmiyor..

Bu ve buna benzer gerçek ve keyifli haberler için ben TRT Haber kanalını tavsiye ediyorum. Hayatın içinde,habere konu olabilecek her türlü iyi ve kötü olayı,çarpıtmadan,abartmadan verebilmek önemli. ( TRT yi seviyorum,yalan mı söyleyeyim. Siyasesi haber dışında tabi )