Giray Altınok’un yükselişi PRENS’le sürüyor..

0
5177

“Var Bunlar” dizisi üzerinden çok geçmeden Giray Altınok yeni ve harika bir diziyle geri döndü. Fakat bu sefer farklı bir platformda. BLU TV”de ilk sezonuyla ve 8 bölümüyle çok ses getirecek bu dizinin adı PRENS..

Mükemmel bir kadro, mükemmel bir senaryo ve dönemin ruhunu birebir yaşatan muhteşem kostümler. Hepsi Prens dizisinde biraraya gelmiş.

Prens dizisinin konusu ise doğduğunda bir isim bile verilmeye gerek duyulmayan prens’in ve onun Krallık çevresiyle olan entrika dolu hikayesini anlatıyor. E tabi başrolde Giray Altınok.

Ben Altınok’u Güldür Güldür performansından tanımıştım. Fakat onu ve oyunculuğunun kalitesini “Var bunlar” dizisinde farkettim.

Giray o yapımdaki rolde, gayet üçkâğıtçı, yalancı, bencil bir karakteri canlandırmıştı. Ki bu roldeki becerisi komedi oyunculuğu anlamında müthiş uyumluydu. Ben bu dizinin 2.sezonunun çekilmesini beklerken, Altınok, Var bunlar’dan 2 gömlek üstte bir projeyle geri döndü. Altınok bence bu diziyle artık ustalık dönemine giriyor. Prens dizisi ise senaryonunun başarısı bu şekilde giderse en az üç sezon çekilir diye düşünüyorum.

Bu arada söylemeden geçemiycem. Prens dizisi bence Game of Thrones’un harika bir komedi uyarlaması.

Tüm oyuncuların performansı gayet iyi tabi. Fakat öne çıkan en iyi üç oyunculuk başta Altunok sonrasında Kaleş rolüyle Serdar Orçin ve Prens’in abisi rolünde Çağdaş Onur Öztürk geliyor.

Öztürk’ü ilk izlediğim dizi ise Diriliş Ertuğruldu. Oradaki performansı da gayet başarılıydı. Serdar Orçin’i çok eskiden beri tanıyorum oynadığı komedi rollerinden. Fakat Orçin’e asıl ününü ve tanınırlığı getiren roller festival filmleri oldu. Yazgı ve Ceviz Ağacı filmlerini, festival filmi hayranları için mühimdir diye düşünüyorum.

Ayrıca burada Derya Pınar Ak isimli genç oyuncudan da bahsetmem lazım. Ak’ı tanıdığım tek yapım, hani şu Yeşil Ay’ın sigara karşıtlığı için birkaç yıl önce çekilen reklam filmiydi. Bu film dışında eminim bir kaç dizi ve filmde oynamıştır fakat ben izlemediğim için birşey diyemiyorum. Ancak Ak’ın kariyerinde önemli bir basamak olacaktır PRENS..

Bunların dışında duayen usta emektar oyuncu olan Yılmaz Gruda ve Kurtlar Vadisinden beri tanınınırlığını hiç kaybettirmeyen usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal’dan bahsetmesem olmaz. Yeni jenerasyonun oyuncularının rol aldığı her yapımda, böyle değerli isimlerin mutlaka olması gerekiyor kalite anlamında.

Prens dizisi 16 Haziran günü BLU Tv’de yayımlandığı anda oturup izledim sekiz bölümü birden. Aksiyonu ve komedisi bol dizinin ciddi kitle oluşturacaktır diye umuyorum. Yapımcısından yönetmenine, oyuncularından tüm çekim ekibine herkesi kutluyorum. Dizide sanal gerçeklik teknolojisinin kullanıldığını ve senaryonun Altınok’a ait olduğunu dipnot olarak ekliyorum ve iyi seyirler diliyorum Altınok hayranlarına..