Onu tek bir kelimeyle anlatın desem?

0
443

Onu tek bir kelime anlatın desem. Çoğunuz deli derdi heralde. Hemde her yaşında deli yaşamayı başaran bir müzisyen 🙂 MFÖ gurubunun içinde en çok sesi duyulan ve yerinde bi saniye kıpırdamadan duramayan bir sevimli adam..

Üstelik onun bu çılgın çoşkulu hali, rol aldığı onlarca film ve dizide de aldığı rolü belirliyordu. İnsanları güldürmek, eğlendirmek ve sürekli aynı pozitif enerjiyi seyirciye vermek çok zor bir iştir. Ama Özkan abi bunu hiç zorlanmadan yapan ender sanatçılardan biriydi. Rüştünü hem müzikte hem de oyunculukta Özkan abi.

Ben onu erken tanıyan şanslı adamlardan biriyim. MFÖ nün doğuşu benim sekiz yaşlarımda başladı. Elegüne karşı albümü TRT 1 de’ki klipleri, Yılbaşında yine TRT ye özel seslendirdikleri şarkılar vs hepsi çocukluğumdan aklımda kaldı. Eurovision’a katıldıkları günü bile hatırlıyorum. Çünkü Eurovision şarkı yarışması o yıllarda ülkenin en mühim milli meselelerindendi 🙂 Yine orta ve lise yıllarımda da MFÖ benim vazgeçilmezdi. Hemen her albümünü ve şarkılarını ezbere bilirdi benim jenerasyonum.

Bazı sanatçılar var ki onlar gerçekten sadece yaptıkları sanatla et ile tırnak. Hiç bir lekeli ile bulaşmaz, herkesçe sevilirler ve yine enterasandır ki bize göre erken bir yaşta mekan ve boyut değiştirirler 🙁

Bir dikkatimden kaçmayan bir mevzu vardır. Büyük sanatçılar içlerinde çok yoğun duygusallıklar barındırır ancak belli etmezler. Aklıma ilk gelen Kemal Sunal bu mevzuda. Milyonları güldüren adam kendi içinde ne kadar dertli ve gerçekçidir oysa..

Yine Zeki Alasya.. O da o kadar filmde komedi rollerinde kırıp geçirir milyonları. Ancak içinde herşeye ağlayan çocuk gibi bir adam vardır.

İşte bence Özkan abi’de böyleydi. Bu adamın bir kere bile negatif ve ciddi olduğunu görmemişsinizdir eminim bir çoğunuz. Ancak son dönem o ölümcül hastalıkla boğuşurken sadece vücut yorgunluğunu görmüşsünüzdür. Ama orada bile hep tebessüm etmeye gayret edişine şahit olursunuz.

Ve şimdi Özkan abi de ayrıldı şu fani dünyadan. Milyonları çok üzdü. Yarın cenaze töreni var. Eminim kabri için milyonlar orada olacak, hemen yanında. Gidemeyenler Tv’den kendilerince çok temiz samimi dualar edecekler.

Mekanın cennet olsun Özkan Uğur abi.