Yüksek Yüksek tepelere..

0
444

Gündemler ve günceller artık o kadar çabuk değişiyor ki yakalamakta,akılda tutmakta neredeyse imkansız. Hâl böyle olunca ekranda ve sosyal medyada herkes biraz beğeni ve birazda raiting uğruna sıçıyor tabiri caizse.

Ben NTV dışında pek haber izlemem. Tartışma programlarının çoğu ise kör dövüşü yapılan süreli kabare gösterisi gibi. Bu sebeple oturup izlemek zûl gelir.

Bugün sosyal medya haberlerinde ise Selçuk Tepelinin ( Fox haber ) şovuna denk geldim. Eminim birçoğunuz benden önce duymuşsunuzdur. Tepeli sunduğu bir haber sonrası sözde o kadar sinirleniyor ki kameraya kalem kağıt ve hatta kupayı bile fırlatıyor. Ben açık söyleyeyim profesyonel bir haber spikeri böyle atar gider yapıp haber sunmaz. Meslek etiği olarak da hiç bir spikerin bunu tasvip edeceğini sanmıyorum. Tepelinin tarzı bana hani şu yolda psikolojisi bozulunca. Boşaltın otobüsü gitmiyorum gibi bir tepkime 🙂

İyi de Tepelinin siniri devir ayarlı mı diye sormadan edemiyor insan. Benim bildiğim her haber spikeri yayından önce haberleri bir kere okur. Ya da seyreder. Ona göre doğaçlama yapar aralarda. Mimik ve jestlerini konuşturur. Tepelinin yaptığı çok büyük ihtimal haber bültenine biraz renk katmak. Ya da RTÜK den falan ceza gelirse ” efendim Atatürk köylü milletin efendisidir” dedik diye ceza yiyiyoruz algısı yaratmak.

Son olarak bu atar kime yapılıyor? Akp ye mi? Cumhurbaşkanına mı?

Yooo bence tüm trip aslında seyirciye oldu. Peki Fox seyircisi bu tarzı sevip kabullendi mi? Hiç sanmıyorum. Eminim Tepeli bey de zaten şu yaptigim 3 gün sonra unutulur gider diyerek gündem oluşunun hazzına varıyordur.