Rolex mi Casio mu? paradoksu üzerine bir deneme..

0
570

Shakira kardeşimiz geçenlerde bir televizyon röportajında biten evliliği hakkında konuşmuş. Bende bir haber sitesinde gördüm haberi.

Peki neler demiş Shakira?

“Cehennemde başka kadınları desteklemeyen kadınlar için ayrılmış özel bir yer var”

“Bir kadının kendini tamamlamak için bir erkeğe ihtiyacı olduğu hikayesine inandım. Ayrıca çocukların aynı çatı altında bir anne ve babaya sahip olduğu bir aile hayalim vardı. Duygusal olarak her zaman erkeklere bağımlı oldum, aşka aşık oldum. Sanırım bu hikayeyi başka bir perspektiften anlayabildim ve bugün kendi başıma yeterliyim. Şimdi kendimi tamamlanmış hissediyorum çünkü kendime güveniyorum ve bana güvenen iki çocuğum var. Bu da bir dişi aslandan daha güçlü olmam gerektiği anlamına geliyor”

“Kırılan hayaller vardır ve yerden küçük parçaları toplayıp kendinizi yeniden bir araya getirmeniz ve çocuklarınıza örnek olmanız gerekir. Şimdi kendime daha fazla güveniyorum. Sonunda güçlü olabileceğimi bilmiyordum. Her zaman daha kırılgan olduğumu düşünürdüm”

Ben Shakira’dan paylaştığım ikinci paragrafta Shakira’nın duygularının nasıl alabora olduğunu gayet net anlıyorum. Yani “Bir kadının kendini tamamlamak için bir erkeğe ihtiyacı olduğu hikayesine inandım. Ayrıca çocukların aynı çatı altında bir anne ve babaya sahip olduğu bir aile hayalim vardı” cümleleriyle aslında hayatta en çok anlam yüklediği hatta bir yüksek bir hedef’e dönüştürdüğü idealden nasıl bir pişmanlık duyduğunu ifade etmiş ne yazık ki..

Aslında Shakira’nın bu ideali, dünya kadınlarının belki %90 nın hayali. Yani Shakirayı özel kılan, farklı yapan bir amaç değil. Fakat Shakira’yı öne çıkaran şey Shakira’nın ünlü ya da şöhret dünyasında gördüğümüz bir çok kadının anaçlığının ve doğallığının belki iki kat üstünde bir seviyede olması. Belki Shakira’nın Kolombiyalı olması, o coğrafyada ki evliliklerin Avrupa zihniyetine oranla daha sağlam bir temele sahip olması da bir başka neden olabilir. Tüm bunlara bir de Shakira’nın hem sempatik hem de seksi ünvanı ile bilinmesi de bu gündem endeksi oranı algısını yükseltiyordur.

Böyle olunca da Shakira Pique ayrılığı dünya magazinini takip eden her takipçide farklı yorumlar yapıyor haberlerin altına. Tabi doğal olarak her şekilde Pique linc’i yiyor. Üstelik yorum yapan erkekler yine haberlere yorum yapanlardan kadınlardan on kat fazla tepkili eski futbolcuya..

Yorumlar genelde şöyle;

“Öküz Pique! o kadın aldatılır mı be! “

“O Shakira var ya! senin yeni çıtıra taş çıkartır”

” Bulmuşsun çıtırı Shakira ablamıza yapılmaz bu”

Gördüğünüz üzere yorum yapan erkekler olayı halâ Shakiranın kalçalarını fiziksel artılarını düşünerek fikir beyan etmişler. Komik cidden 🙂 Yani olaya ahlaki değerler, saygı ve sadakat üzerinden bakmaktan bihaber milyonlarca erkek beyni, görevini layığıyla yoruma dönüştürmeyi başarmış!

İyi de peki Shakira’nın kalçaları yerinde durmasaydı ve Pique’in yeni genç sevgilisinin kalçaları daha iri ve kıvrımlı olsaydı ne diyeceklerdi sizce?

Abi valla bravo taş gibi kız bulmuş! Üstelik Shakira’ya on basar bu” mu?

Yorum yapan kadınlarsa aldatmanın yakışıksızlığı üzerinde hemfikir vaziyette, Shakira’ya “destekçiniz yanındayız” mesajları ile doldurmuşlar haberin yorum kısmını. “Sonuçta erkek milleti degil mi! Hepsinin köküne kibrit suyu” önyargısı, tüm erkekler için geçerliliğini her daim sürdürmesine destek oluyor bu Shakira-Pique vakası..

Bu arada Pique’nın Shakira’dan on yaş küçük olduğunu ve evli olmadan sevgili olarak birlikteliklerini sürdürürken çocuk yaptıklarını da daha bugün öğrendim ben. Ve o an şöyle dedim içimden:   ” eh be bacım! hem on yaş küçük adamla hayat kur. Hem de resmi bir evlilik akdini istemeyen taraf da sen ol. Akıl işi mi bu!. Kusura bakma ama evlilik aşkı öldürüyor teorisine olan inancın bu aldatmayla tamamen mesnetsiz olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Rakı içen öldü de su içen ölmedi mi? mantığı sanki bir adım daha öne çıkıyor bu aşkın bitişi ile..

O zaman Shakira’ya şu soruları sormadan geçemeyiz efendim..

Öncelikle fizyolojik olarak erkeğin cinsel gücü ve arzusu 60-70 i’ne kadar sürerken, kadının 50 yaş sonrası arzusu giderek azalırken Pigue gibi bir adamın seni aldacağı ihtimalini hiç düşünmedin mi?

Yoksa ona duyduğun aşk mı seslendi sana ” aman canım pique yapmaz öyle şeyler” diye?  Ayrıca aldatılan kadının intikam için boşanacağı adamın neredeyse donuna kadar alıp soyup soğana çevirdiği nafaka hikayelerini de mi hiç duymadın? Bu acımasız nafaka bedellerinin adamın canını yakacak tek şey olduğunu da mı zerre akıl edemedin ? Öyle ya, adam zaten utanma olmadan rahatça ortalıkta gezinirken, adamın cebindeki milyonlarca doları yeni sevgilisi ile birlikte yemeye devam etsinler diye mi ellemekten vazgeçtin resmi nikah yapmaktan?

Sen bunları düşüneme, sonra iş işten geçince sonra kalk adama gönderme şarkı yap 🙂 Ahanda şöyle ;

“Ben iki 22’lik kıza değerim. Bir Ferrari’yi bir Twingo ile takas ettin. Bir Rolex’i bir Casio ile değiştirdin” “Bir sürü spor salonuna gittin ama biraz da beynini çalıştır” 

Ama demek ki Pigue, Shakira’nın ” ben iki 22 ‘ilk kıza değerim” şarkısına pek katılmamış. Yoksa adamın keyfi yerinde. Ve artık Tekrarı yerine Twingo, Rolex yerine Casio seviyor 🙂