No.. Difference / Martha Bissman

0
1134

Ne garip değil mi?

Türk ve müslüman olmayan, safkan bir avrupalı kadın milletvekili, taa Avusturyalar da islam’ı savunma gereksinimi hissedip, parlemento da müslümanların haklarını savunuyor..

Yakın bir tarihte konuşmak için çıktığı meclis kürsüsünde başörtüsü takıp, ne değişti şimdi? Ben aynı Çevre mühendisi ve milletvekili Martha değil miyim?” diye sormuştu hatırlarsınız.

İşte dün de, bu sefer aynı soruyu İnstangram hesabından sordu Martha,  “Şimdi ne değişti? Değişmedi”” diye..

Bissman, Müslümanlarla dayanışma içinde olduğunu açıkladığından bu yana aşırı sağcıların hedefi olduğunu söylemiş bir röportajda.

İlkokullarda başörtüsü yasağı başta olmak üzere birçok alanda ülkede yaşan Müslümanlara yönelik haksızlıklara yüksek sesle itiraz eden Bissman, çeşitli nedenlerden ötürü çok sayıda hakaret ve olumsuz yaklaşımla karşı karşıya kaldığını ancak ilk defa ölüm tehdidi aldığını dile getirmiş.

Valla bizden olmayan ama hakkaniyet bakımından biz müslümanları her türlü tehdide maruz kalan bu hanımefendi’yi cesareti için tebrik etmek lazım.

Ben şimdiden burdan davetimi yapayıp Martha’yı destekleyen Türkler ve müslümanlar adına. Orada ki baskı ve tehditler artarsa, çekinmeden Türkiye’ye yerleşebilir. Bu millet eminim kendisini bağrına basacaktır. Türkiye hakkında pek bir bilgisi yoksa, gerekli bilgiye Della Miles’tan alabilir. Malum Della, yeni müslüman olmuş ve Türkiye’ye sürekli gelip giden bir sanatçı..

Ya da belki bi bakarsınız Martha hidayet’e erivermiş.. 🙂 Kim bilir?