Haluk Levent’i bitirmek isteyen,”bakan ol” diye ısrar etsin!

0
408

Duygusal milletiz vesselâm..

Önümüze koyduğumuz her hedefe,hatrı sayılır bir duygusallık katmaya çalışırız. Duyguyu,mantığa ve realiteye denk tutmaya çalışırız. Bu çalışma bizi girdiğimiz yolda çoğu zaman tökezleten bir kaç unsurdan biridir.

Her meseleye duygusal bakmak bizi,hoşlaşmadığımız sonuçlarla karşılaştığımızda üreteceğimiz yeni çözümleri de aktif hâle getirir..

Tabi ben, “duyguyu yok edelim. Herşeye ruhsuz bir objektifle bakalım” falan da demiyorum. Yanlış anlaşılmayım şimdi. Sadece duyguyu yerinde ve ölçülü kullanmakta yarar var diyorum.

Az önce Haluk Levent’in bugün attığı bir tweet’e rastladım. Levent, tweet’inde halkın kendisine gösterdiği yoğun ilginin zirve yapmasından dolayı,halkın onu daha yüksek,resmi makamlarda görmek istemesine üzüldüğünü belirtmiş. Haluk Levent’in tüm fanları,bugün Tweetter’da #halukleventbakanolsun başlığı altında toplanıp,bu başlığı birinci sıraya taşımışlar. Dolayısıyla Haluk Levent’de, hayatında bu tip ünvanlardan hep uzak kalmaya çalışmasına rağmen,sevenlerinin bu istekleri karşısında üzüldüğünü belirtmiş.

Peki Haluk Levent,gerçekten “bakan” olsa nasıl olur,sorusunu sorun şimdi kendi kendinize..

Haluk Levent’in bakan olma ihtimali ancak siyasete atılmasıyla ve iktidarla her konuda anlaşmasıyla yüksek olabilir. Peki siz bunun mümkün olabileceğine inanabiliyor musunuz? Haluk Levent hiç bir partinin ve iktidarın içine sinmediğini her platformda defalarca dillendirmişken, adamın kalkıp bakan olması komik olmaz mı?

Haydi diyelim ki Haluk,bir iktidar da bakan oldu. Ne bakanı olacak? Kültür mü? Aile mi? Ekonomi mi? Haydi meselâ aile bakanı oldu diyelim.. Mevcut muhalefete destek olan kitle,Levent’i tek bir kalemde silmeyecek mi? Bırakın yanlışlarını,adamın yaptığı en doğru işe bile bok atacak ne binler,onbinler var ülkede! Bir de orasını düşünün..!

Sonra bi bakarsınız Haluk Levent’i kendi ellerinizle öldürmüşsünüz ya da memleketten kaçırmışsınız!

Haluk Levent dün TV100 de Okan’ın konuğuydu. Çok samimi bir sohbet oldu. Levent, Ahbap platformununun başkanlığını, geçmişte bir kaç sporcu ve sanatçıya devretmeye çalıştığını,fakat kimsenin bunun altına girmek istemediğini, “abi biz yapamayız kusura bakma” dediklerini,ve yine kibarca geri çevirdiklerini anlattı. Şuan gözüken Ahbap Haluk Levent’ı bırakmıyor,bırakmayacak..

İşte mevcut durum buyken,adama kalkıp “bakanolsun” falan yazmayın. Bunun yerine Levent’in yardım çağrılarına gönülden destek olun. Bu Haluk Levent’i daha memnun ve mutlu edecektir.

Haluk Levent’in bir kanaat önderi olma yolunda desteklenmesi daha hayırlı olur bakanlığından. Hatta bu ülkeye Haluk Levent gibi en az 10 tane daha sivil önder eklemek gerek. Toplumun ortak noktalarda buluşması,ancak Haluk Levent gibi değerli ve insanlığını ön planda tutan ünlülere bağlı. İşin içine siyaset ve inancı katmadan yapılacak her uzlaşı ve yardım platformu,ülke içinde ki kutuplaşma hastalığından da önemli ölçüde azaltacaktır.

Tabi bir Haluk Levet olmak zor. Kendisinin ifadesiyle : ” Ben, içimde ki 5 K’yı toprağa gömdüm” cümlesinden de anlaşılabileceği gibi bu uğraş için 5 farklı kötü huyu da terk etmeniz gerekiyor.

Bu 5 K ise şunlardan oluşuyor :

Kıskançlık-Kin-Kibir-Kapris-Kompleks gibi huylar..

Elbette ki bir insanın bunların tamamından kurtulması çok zor. Fakat imkansız değil. Kıskançlık,kin ve kibir bastırılabilinirse, kompleks ve kaprisler bu yolda önünüzü kesmeye engel olamazlar gibi geliyor bana.

Haksız mıyım?