Gerçekten teşekkürler kızlar..

0
1296

Evet çok üzüldüm kupayı kılpayı kaçırdığımız için. Kızlar bir iki basit hata dışında harika mücadele ettiler. İtalyan hakemin kasti yaptığı iki yanlı karar ve Sırbistan koçunun, maçta tam enerjimizi yakaladığımız anlar da maçı soğutmak için yaptığı cinslikleri ise unutmak mümkün değil. Ne yazık ki Avrupa bu huyunu hiç bırakmıyor!

Fakat benim asıl üzüntüm, maçta ilk seti alıp sonraki iki seti verip,ardından tekrar 4. seti alıp,karar setinde önde olmamıza rağmen iki basit hatayla kupayı onlara bırakmak oldu. İlk 3 seti verip ikinci olsak bu kadar üzülmezdim.

Yine ev sahipliği yaptığımız ve harika bir organizyon gerçekleştirdimiz Avrupa kupasında,ikinci olmak ayrı bir üzüntü..

Ama her şeye rağmen genç bir takımla bunu. Yani finalde olmak muazzam bir başarı. Biz skorer isimlerin çok az olduğu fakat buna rağmen takım oyunu anlamında Avrupada ki en iyi 2-3 takımdan biriyiz. Yani takım motivasyonu tam olduğunda yenemeyeceğimiz hiç bir takım yok.

Bu arada Sırbistanı da es geçmeyeyim. Aldıkları bu son kupayla ikinci kez Avruoa şampiyonu oldular ikinci kez. Ve muhteşem bir jenerasyona sahipler. Savunmacıları,hücumcuları ve orta sahaları genç ve çok yetenekli oyuncular. İşte böyle bir kadroya karşı finalde kaybettik biz. Çok da şey yapmayalım yani 🙂

 

Bilakis gururlanalım ve onore olalım. Milli takımımıza 2-3 hücumcu daha katabilirsek önümüzde ki olimpiyatlarda kupayı alamamak için hiç bir nedenimiz yok. Tabi bir de finalde basit hatalar yapmanın önüne geçmemiz gerek..

Harikaydınız kızlar.. Harikaydınız Türkiye..

( Bu arada maçtan sonra Kaptan Eda’nın üzüntüsü ve gözyaşları gerçekten içimizi parçaladı. Biz seyirci olarak bu kadar üzülyorken o kim bilir ne kadar kahrediyordur..Neyse,şimdi ikinciliği kutlama ve hatalardan ders çıkarma zamanı )