Fettah Can, milyonlarca vatanseverin sesi oldu.

0
157

Fettah Can’ı yürekten tebrik ediyorum.

Neden mi?

Belki vatanını ve devletini seven milyonların gönlünde ve hatta dilinde olanı, bir sanatçı olarak haykırdığı için.. Bu örgüte üye olan, yaşadığı devlete düşman olan ve türlü nankörlükle kendini zerre kadar değeri olmayan canlılara verilecek en hakkaniyetli ceza bu olmaz mı?

Şerefini ve haysiyetini yitirmiş bu böyle mahkumların aldığı her nefesin kaynağı olan ağacı ve ormanları yakan bu dingillerin hapiste yaşatılması. Ve acımasızca yaktıkları ağaçların verdiği oksijeni tuketmesi, sizce de bir ödül değil mi?

Elbetteki yakılarak öldürülmeleri biraz sadistçe.. Böyle bir ceza kimseye, hiç bir canlıya reva değil. Ama bunların daha usturuplu bir ceza ile ( ne biliyim idam olur.. elektrikli sandalye, kursuna dizilmek vs ) bu dünyadaki varlıklarına son verilemez mi?

Bir de Fettah Can’ın bu cesur yürekli haykırışına tepkiler geldiğini de duydum. Neymiş? Bir sanatçı bu tip konulara girermiymiş hiç!

Bak sen!

Sanatçı demek ne demek? Sanatçı demek bir yönüyle sıradan vatandaştan daha gerçekçi ve net bakan insan değil midir? Hem hangi sanatçı kendini vatanını ve insanını ragatsız eden unsurlara iki çift laf etmeden soyutlayabilir?

Asıl sıkıntı bu şerefsiz örgüte, kan emicilere tepki veremeyen, sadece çok slogonik hale gelen ” teröre hayır” cümlesi yerine. Allah belanı versin PKK diyemez mi? Laneti doğrudan PKK terörü üzerine okuyamaz mı?

Görünen ok ki okuyamıyorlar.

Kaz dağları yangınında sosyal medyadan eksik olmayan sözde popüler şarkıcı ve sanatçılar, söz konusu PKK olunca nasıl da tırsak..

Sahi ya! Neden böyle?

Bu korku ya da cekinceme neden?

Başlarına bir iş gelecek korkusu mu?

Yoksa piyasadaki isimlerinin zarar görmelerinden korkuyorlar?

Düşünsenize, ülkenin en çok tanınan bilinen 10 sanatçısı ortaya çıkıp Fettah Can gibi samimi ve içten tepkisini gösterse, halk bu isimlere karşı daha samimi olup sevmez mi? Dinlemede bile saygı duymaz mı? Milliyetçi bir söylemi kendine yakıştıramayan bir şarkıcı, nasıl olur da bu ülkenin insanının ekmeğini yer? Ve bu devletin bir ferdi olarak yaşar.

Bence Fettah Can bu duruşuyla her şarkıcıya rol model olmalı. Ağzını açıp bir kahrolsun PKK diyemeyen kesim de,başını ellerinin arasına alıp düşünmeli bu hale nasıl geldiğini..