Bu köpek neye bakıyor hikâyesi..

0
1258

Bazen hayvanları anlamak zordur. Hiç olmadık zamanlarda sıradan bilindik davranışlarının dışına çıkarlar. Aynı bu sevimli sokak kurdu gibi..

Bu sevimli dikkatli bir şekilde ve birgün boyunca mazgallara bakınca, haliyle ahali de ” bu hayvan nereye bakıyor” diye meraklanmış. Gelen geçen herkes telefonları ile videoya çekip birbirine göndermeye başlamış. Tabi ki yoğun yapılan paylaşım köpeğimizi bir günlüğüne de olsa ünlü yapmış. Haber kanalları da haberi yapınca. Tüm memleket bu köpek nereye bakıyor merakına düşmüş.

Ya hu hayvan neye bakabilir? Ya bir fare gördü. Ya da dikkatini çeken bir şey. Ne bekliyorsunuz ki? Sonra tabi iş büyüyor itfaiye ekipleri geliyor. Mazgalları tek tek kaldırıp kamerayla içine bakıyorlar. Buldukları hiç bir şey. Ve mevzu kapanıyor. Sonuç ne? Hiç bir şey..

İşte günümüzün habercilik anlayışı. Önce Amerikan seçimleri haberi, sonra bir kadın cinayeti haberi, sonra korona haberi,sonra bilmem ne bitkisinin zayıflattığı haberi, sonra mazgala bakan köpek haberi, sonra bir magazin haberi..

Bu sıralama bile aslında kanalların haber’e bakışını ortaya koymaya yetiyor. Her telden çaldıkları haber konuları birbirleriyle tamamen tezat. Ülkenin gündemi günde iki defa değişirken mazgala bakan köpek haberine 20 saniye bir zaman ayırmak, ciddiyetsizliği yeterince ortaya koymaya yetiyor.