Bayülgen’in moderatörlüğünü nasıl buldunuz, Binali Bey?

0
1494

Büyük seçime gitmemize son iki gün kala, İstanbul adayları, bir çok haber kanallarında ve sosyal medya da, hem vaatleriyle hem de kendilerini en doğru biçimde ifade etmek için uğraşıyorlar.

Tabi uzuyan bu seçim sürecinden vatandaş bunaldı artık. Herkes “ne olacaksa olsun artık ” cümlelerini yüksek ton’dan söyler olmuş durumda.

İşte böyle bir ortamda Cumhur ittifakının adayı Binali Bey, Okan’a konuk oldu. Diğer aday İmamoğlu, daha önceki haftalarda aynı programa konuk olmuştu.

Programın tanıtımları bir kaç gün öncesinde dönmeye başladığında, raiting oranının yüksek olacağı belliydi aslına bakarsınız.

Binali Bey’in doğal anadolu insanı profili, samimi espirileri, sakinliği ve rahatlığını, ülkenin büyük çoğunluğu biliyordu. Fakat Binali Bey’in Bayülgende ki performansı tüm zamanların en iyi program performansıydı.

Geçen hafta ki çok tartışılan ortak yayınla ilgili yazımda , aslında bu programı Ahmet Hakan sunsa daha iyi olurdu demiştim. Ama dün akşam ki Okan Bayülgen performasını görünce, o yayını Bayülgen sunmalıymış demek geldi içimden 🙂

Valla Küçükkaya sunabiliyorsa, Okan hayli hayli yönetir dedim içimden. Okan’ın konuk performansları ve tecrübesi bu işi layıkıyla yapabilecek durumda.

Neyse programa geri dönelim. Binali Bey hemen hemen her soruya çok net cevap verdi diyebiliriz.

Eşi Semiha hanımla ilgili yorumlara cevap verişi, tecrübesini anlattığı bölüm, İstanbul’da hizmete hazır olduğunu anlatışı ve Okan’ın programına sakladığı bir müjdeyi verişiyle, seçime hazır olduğunu çok net göstermiş oldu.

Bu arada Okan’ın Binali Bey’i hakkıyla ağırlaması, zor soruları kolaylıkla sorabilmesi ve Binali Bey’i neredeyse evinde ki rahatlığı yaşattırması alkışlıktı.

Ben Binali Bey’i en son, TRT yayınlanan Vapurda çay simit isimli programda bu kadar rahat görmüştüm. O programda da gayet iyi bir performans ortaya koymuştu.

Binali Bey’ keşke en başından katılacağı programları ve sunucuları daha farklı cevrelerden seçseydi. Doğallığın samimiyetin hakkını veren bir insan olduğunu daha geniş kitlelere gösterebilseydi.. Ama olsun, her işte bir hayır vardır diyelim.

Artık son karar, yarın son sözü söyleyecek İstanbullular da.. Umarım herkes kime oy vereceğinden çok emindir. Tabi en çok da küskünler ve kararsızlar..