Kraliyet ailesi haberi alamazsam yaşayamam ölürüm ben!

0
535

Kim bu Kraliyet ailesi arkadaş? Başta Hürriyet gazetesi olmak üzere hemen tüm haber kanallarında hatta Atv de bile İngiltere prens ve prensesinin magazinel hayatı gözümüze gözümüze sokuluyor! Bu haberler düzenli olarak dünyaya servis ediliyor. Bildiğiniz, bariz bir Soy reklamı bu…

Yok Kate Middleton istenmiyormuşta, Harry Kate’ye selam vermemişte, Kraliçe bilmem ne renginde şapka takmışta..

Hayır, şöyle bir damla haber değeri taşıyan bir olay haberi duysam gam yemeyeceğim! Neredeyse ishal olsalar haberdar olacağız!

Bir de bu aile sözde Kraliyet ailesi ama ortada Kral yok. 100 yaşına merdiven dayamış ve ölmeye hiç niyeti yokmuş gibi gezinen bir Kraliçe, bir de 80 yaşına gelmiş ve halâ prens sıfatıyla gezen ihtiyar insanlar topluluğu..

Ve yine çok sade yaşayan ve pinti diye tabir edilen karakterler bir arada. Kraliçe’nin 20 yıldır giydiği elbiseler var gerisini siz düşünün!

Aileyi biraz araştırmaya kalktım ve ekşi sözlükte şöyle bir tanıma rastladım :

Norman sülalesiyle 1066’da başlayan kraliyet ailesi. 1154 yılında prenses mathilda’nın anjou’lu geoffrey ile evlenmesiyle plantagenets sülalesi tahtı kapıyor fakat 1485’de prenses margaret ,edmund tudor’la evleniyor ve taht tudors sülalesi geçiyor. prenses mary de lord darnley’le evlenince taht bu sefer 1605 yılında stuarts’a geçiyor. bunlardan da sophia hanover valisiyle evleniyo, taht 1714’te hanoverlara geçiyo. ve en sonunda victoria saxe-coburg-gotha prensi albert’la evleniyo ve taht 1857 saxe-coburg ve windsor ailesine geçiyo. hala daha başlarında bu sülale var. 5 sülale geçmiş, simdi altıncısı…

1000 yılda 6 aile ve işte koca birleşik krallık bundan ibaret. Ha bir de şu bilgiye denk geldim sözlükte Prens Charles ve prens Harry birlikte aynı an da ölmeyelim diye aynı uçağa binmiyormuş 🙂 Valla ciddi bir tedbir bu tebrik ederim. Ama ölümün insanı nerede ve ne zaman yakalacağı hiç belli olmaz. Allah muhafaza uçakta, Harry’de bir at’ın altında ruhunu teslim ederse şaşırmam ben. Allah bol ömür versin gerçi veriyor da..