Gelde sevme bu adamı ..

0
1353

Gelde bu adamı sevme..

Dün akşam burada yani Bursa’da konseri vardı Haluk Levent’in. Alan full doluydu. Sonra o üzücü haber geldi Elazığ’dan. Tabi başta bölgeden haberler hızlı gelmiyordu bölgeden. Levent haberi aldı Ahbap ekibinden. Ama o kadar saygılı bir adam ki, gelen kitleye doğrudan konser iptal diyemedi, saygısızlık olacak diye. Çıktı sahneye harika bir açıklama yaptı kitleye. Dedi ki ;

Elazığ’dan kötü haberler aldıklarını belirterek, “Eğer konseri yapamayacak durumda olursak burada otururum, sohbet ederiz. Yine gitmem bir yere, saatlerce muhabbet ederiz. Eğer çok kötü sonuçlarla karşılaşırsak konseri yapmanın hiçbir anlamı kalmaz. Elazığ ve Malatya ‘daki Ahbaplar koordine oldular”

Sonra kulis’e gitti Levent. Bir yarım saat gelişmeleri takip etti. Ve kayıpların haberi geldikçe durumun aciliyetini anladi. Sonra tekrar sahneye geldi Levent. Gayet kibarca bir tonla şöyle dedi:

“Maalesef haberler kötü, hayatını kaybeden dostlarımıza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ben Ahbap başkanı olarak görevime gideyim” 

Sonra seyirciler Haluk Levent’i “adamsın” sloganları ile alkışlarla gönderdiler sahneden.

Haluk Levent ve Ahbap bir halk kahramanı olma yolunda hızla ilerliyor. Kimse abarttığımı düşünmesin. Levent’in aldığı sorumluluk gerçekten çok ağır. Ahbap ile birlikte artık binlerin onbinlerin umudu o. Üstelik bu meşakkatli işi yaparken bir kere olsun,havaya girip kimseye tepeden bakmadı. Mütevazilik ise onun üstünde duran bir elbise sanki.

Tüm bunların üstüne ne iktidarla ne de muhalefetle aşık atmadı hiç. Üstelik iki tarafta Haluk’u kendi saflarına çekmek için onca çaba sarfederken. Valla ben heykelleştirmelere karşıyım ama eğer dikilecekse onun heykelini diksin bu millet onun arkasından.

İyi ki varsın Haluk Levent..