Kurumsal kimliğin hakkını vermek..

0
627

Yıllardır lezzetini sevdiğim lezzetler vardır. Mümkün olduğunca dışarıda olduğumda bu yerleri tercih ederim. Ve lezzetini bilmediğim ya da tavsiye edilmeyen yerden hiç bir şey yememeye çalışırım. Çünkü geçmişte çok pişmanlıklarım oldu. Ya uygun fiyatlı ancak lezzeti olmayan yerler, ya da ederinden fazla para isteyen lezzeti orta olan şişirilmiş marka işletmeler az değildir Bursa’da.

İşte lezzet ve fiyat politikası orantılı bulduğum yerlerden biri de benim için Hacıoğlu lahmacundur. Gerek hızlı servisi gerekse paket servisinde beni hiç üzmemiştir. Ancak bugün az kalsın beni üzecekken sonradan yine gönlümü aldı ve kurumsal firma oluşunu bir kere daha gösterdi.

Şöyleki; iki saat kadar önce Nilüfer Görüklede otururken arkadaşa, Hacıoğlunun Antep menüsünü deneyip denemediğini sordum. O da  denemediğini söylediğinde kesinlikle denemesi gerektiğini söyledim. Çünkü Antep menü fiyat ve lezzet olarak on numara bir menüydü. Hemen Görükle Hacıoğlunu aradım ve menü siparişi verdim. Şimdi normal koşullarda sipariş en fazla 20 dk da gelirdi. Ancak bu sefer neredeyse 40 dakika sürmüştü. Hemen şubeyi aradım ve siparişlerin akıbetini sordum. Görevli çalışan kızımız bi 5 dk ya orada olur efendim deyince, okeydir diyerek kapadım telefonu. Tabi arkadaş geldi ve dolayısıyla tüm sitem ve şikayetimi paket servisi yapan arkadaşa yaptım ama şakayla karışık. Çünkü istenmeyen bir durum olduğunu biliyordum. Dağıtımcı arkadaş da sağolsun sitemlerime iyi dayandı. Normal koşullarda dağıtımın bu kadar gecikmediğini, yoğunluk sebebiyle yetiştiremediğini söyleyince sıkıntı yok diyerek ödememi yaptım çocuğu da gönderdim.

Tabi menüyü arkadaş açtı sıcaklıktan eser kalmamış lahmacunları yedi. Ancak bendeki mahcubiyet tavan yaptı. Çünkü ciddi ciddi övdüğüm lahmacun birşeye benzemiyordu. Bu durumda şubeyi arayıp bir sitemde oradaki çalışanlara yapmam farz olmuştu. Aradım şubeyi ve alo demeden şu cümleyi kurdum; Hacıoğlu da mı bozdu kendini?

Tabi kızımız haklı olarak mevzuyu anlamadı. Bende paket servisi yapan arkadaşa yaptığım serzenişin bir benzerini kendisine de yaptım. Tabi kurduğum sitem dolu cümleler kızımızda da etkisini gösterdi. Yoğunluk için böyle bir sıkıntı yaşandığını söyledikten sonra isterseniz hemen sıcak sıcak yeni bir menü gönderiyorum dedi. Bu cidden güzel ve olması gereken bir jestdi. Tamam dedim ama cümlenin devamında “eğer o yeni lahmacunlarda böyle soğuk gelecekse hiç göndermeyin” dedim. Ki gerçekten samimiydim. Çünkü soğuk bir lahmacunu yemek herkes için zulümdür. Telefon görüşmemiz sona erdi ve daha 10 dk geçmeden harbi sıcak ve dumanı üstünde menümüzü getiren paket servis motorunun sesini duyduk kapıda 🙂 Paket servisçi arkadaşa teşekkür ettim. Hacıoğlu ve çalışanları gerçekten markanın ve kurumsallığı sonuna kadar göstermişti. Aaa hatta bir saniye! Hikayede atladığım bir bölümü şimdi hatırladım. Şubedeki çalışan kızımızın müşteri memnuniyeti adına verdiği söz şöyleydi; beyefendi eğer yeni göndereceğimiz lahmacunlar da geçikip soğursa ücretinizi iade edeceğim”

Hacıoğlunun Bursa’da ki farklı şubelerinde de böyle bir kurumsallık var mı bilmiyorum ama Görükle Hacıoğlu kurumsal kimliğin sorumluluğu hakkıyla gösterdi.

Bu arada lahmacunlar gerçekten çok iyiydi. Teşekkürler arkadaşlar.

Hacıoğlu Antep menü