Hadise ne desin şimdi Allah aşkına!

0
910

Yaşı 35-40 civarı ve üstü olan herkes bilir Gülşen’in pijamalı kız imajıyla sokak aralarında “be adam” deyip durduğu klibi. Ne masum bir kliptir o..

Dünya güzeli bir kız sokaklarda yavuklusuna ” korkak olma gel söyle bana aşkını” temalı şarkısıyla pop müzik sektöründe yer bulmaya çalışır.

Sonra yıllar biraz ilerler ve Gülşen bakar bu millettin sesden müzikten anladığı yok diyerek, önce pijamalardan kurtulur. Sonra yavaş yavaş fiziğini ve endamını gösteren bir imaja bürünür. Ve yine slow şarkıların yerini hareketli ritmik şarkılar alır. Millet Gülşen’i bağrına basar. Hem göz hem kulak mest oldu der.

Gülşen artık yolunu belirlemiştir. İddialı klipler. Seksapalitesini hep bir tık üste tutan kıyafetler. Ve bunun yanında yaptığı hemen hemen her şarkı listelerin zirvesine oynar.

Gülşen artık yerini sağlamlaştırır. Ustalık dönemine varır. İşte bundan sonra durağanlık başlar. E tabi zamanın ruhunu yakalamak da zorlanmalar gelir akabinde.

Üne ve paraya doyan Gülşen artık muzikalitesi yüksek parçalar yerine daha hızlı tüketilen şarkılar yapar. Yakışıklı popcularla yaptığı düetler ve dıptısı bol tınılar günümüzün müzik rekabetinde kendine yer bulmaya çalışır. Ancak artık yeni jenerasyon tüketmede level atlamıştır. Bu da her gün yeni bir ismin YouTube da patlamasına neden olur. Yeni müzik tarzları ve genç yetenekler zirveye oynar yaptıkları tek şarkıyla.

Gülşen’in jenerasyonu ise geçmişin başarıları ve emeklerinin mirasına yaslanıp müzik yapmaya devam ederler. Üretkenlik durmuş günüm trendlerine ayak uydurmaya çalışılmaktadır.

Ve işte bugün…

Gülşen Lolipop adını verdiği, ne sözlerinin söze, ne de kelimelerinin sittin sene anlaşılmadığı bir şarkıyla dikkat çeker. Evet ciddi dikkat çeker çünkü Gülşen geçmişte hiç olmadığı kadar seksi kıyafet ve erotik hareketlerle şarkı boyunca “vay anasını” dedirtir. Fakat Gülşen bu şarkı ve kliple esen her rüzgara kendini bıraktığı aşikardır.

Ben klibi az önce izledim. Gülşen hapishane gibi bir yerde. Ama bu hapishane öyle bir yer ki içeride atlıkarınca, bol ve çeşit çeşit pastaların olduğu bir mahpushanedir bu. Üstelik görüş günüde vardır. Yavuklusu onu ziyarete geldiğinde cam bir bölmenin arkasından fiziksel değil ancak beyinsel anlamda bir tatmin ilişkisi yaşar. Ayrıca yine bizim kıç sallama dedigimiz ama ecnebinin twork adını verdigi erotik hareket Gülşen’in mahpushane günlerinde bolca yaptığı bir spor egzersizi haline gelmiştir.

Gülşen’in tam olarak ne anlattığını anlamadığım için klibi anlamak için ekstra bir çaba da gösteremiyirum açıkçası.

Bence bu klip artık Tarkan efsanesinin bitişini gösteren geçcek şarkısı gibi ifade olmuş. Artık müzik yerine klibin ve Gülşen’in kıyafet tercihlerinin detayını gündem yapacak magazin dünyası taşıyacak Gülşen’i.

Peki üzüldüm mü? Evet üzüldüm çünkü Gülşen gibi harika bir yorumcu ve söz yazarının böyle basit hamlelerle sıradanlığa giden yolda ciddi koşturmasına şahit oluyorum.

Yazının başlığına gelince..

Hadise ne desin şimdi derken. Hadise’nin bir-iki yıl önce çektiği bir klibin RTÜK tarafından erotik ve seksi sahneler sebebiyle sansüre uğramasını hatırlatmak istedim. Şimdi Hadise bu klibe bakınca eminim şöyle der: ” Arkadaş benim klip boşuna ceza yemiş Gülşen’in klibine bakınca”

Ki bencede öyle. RTÜK eğer bu klibi görüpte herhangi bir sansür kararı almazs Hadiseye bariz haksızlık edilmiş olur. Çünkü Hadisenin klibi Gülşeninkinin yanında Rahibe olarak kalır. 🙂

Neyse artık çok uzatmadan muhabeti bitiriyorum. “Gülşen lütfen evine yurduna, halkına dön!