18.11.2020 seçme haber özetleri

0
105

Firma, PS5’in Türkiye fiyatını geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı. PlayStation Türkiye’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesaja göre PS5 ülkemizde 8 bin 299 TL fiyat etiketi ile satılacak.

 

İsveç’in Skurup ilçesinde belediyenin getirdiği okullarda başörtü yasağı mahkeme tarafından kaldırıldı. Mahkeme, yasağın Anayasa ve din özgürlüğüne aykırı olduğu için kaldırıldığına dikkat çekti.

 

Samsun’un Havza ilçesinde ön iki bacağı dirseklerinin üzerinden kesilmiş halde bulunan köpek, #HAYTAP’ın desteği ile tedavi altına alındı. HAYTAP olarak köpeğin her iki bacağının kesilmesiyle ilgili Samsun Valiliğine, Havza Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlığına durumun iletildiği ve suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

Pfizer/BioNTech, Moderna ve Rusya’nın Sputnik V aşılarının yüzde 90’dan fazla etki gösterdiğinin duyurulmasının ardından küresel aşı rekabetinde son klinik deneme aşamasında en az 4 tane aşısı bulunan Çin’den de olumlu haber geldi. Son aşama denemelerinin Türkiye’de yapıldığı, Sinovac biyoteknoloji şirketi tarafından üretilen corona virüs aşısının hızlı bağışıklık tepkisi oluşturduğu belirtildi.

Daha önce Idris Elba, Dwayne Johnson, David Beckham, Chris Hemsworth gibi isimlere layık gördüğü “yaşayan en seksi erkek” unvanını geçen yıl John Legend’a veren People dergisi, aktör Michael B. Jordan’ı  2020’nin yaşayan en seksi erkeği seçti.