16.10.2020 Seçme haber özetleri

0
367

Temmuz ayında hayatını kaybeden Huysuz Virjin karakterinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu’nun mirası açıklandı. Dursunoğlu, marlvarlığının büyük bir kısmını ÇYDD’ye bıraktı. Huysuz Virjin, yardımcısına ve yeğenine de mirastan pay verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gören Esayan İstanbul’da hayatını kaybetti. Haberi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın duyurdu. Kalın Twitter mesajında “Sevgili Markar Esayan’ı kaybettik. Başımız sağolsun. Bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlardan biriydi. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi. 51 yaşındaki Markar Esayan bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Yıldız Kenter tarafından kurulan Yıldız Kenter Tiyatrosu’nun bünyelerine katılması için 4 Mart 2020’de harekete geçti.
Müdürlük, İBB başkanlığına yazdığı yazıda, Şişli’deki Kenter Tiyatrosu’nun yarım asrı geçen sürede bir çok değerli isim yetiştirdiği, Kenter Tiyatrosu’nun İstanbul’un kültür ve sanat hayatında önemli bir yeri olduğuna vurgu yapıldı.

Kenter Tiyatrosu’nun Şehir Tiyatroları Müdürlüğü bünyesine alınması işlemleri ve 341 metrekarelik tiyatro binasının satın alınma teklifin içeren rapor, İBB Meclisi’nden oy birliğiyle kabul edildi.

Son yılların en büyük film projelerinden olan Matrix 4 için meraklı bekleyiş devam ediyor. Önümüzdeki yıl gösterime girecek olan film için bugün heyecanlandıran bir açıklama geldi. Matrix 4’te önemli bir role sahip olan oyuncu Jessica Henwick, tıpkı ilk Matrix gibi yeni filmin de sinema sektörünü değiştirebileceğini söyledi.