Severek ayrılalım usulü mü bu şimdi?

0
95

Valla bende şaşırdım. Jülide Ateş’in boşanma haberine. Neredeyse 20 yıllık bir evliliği neden bir anda böyle şak diye bitirir insanlar anlamak zor. Üstelik genel olarak, ünlü evliliklerinin ömrü çok kısayken, bunca yıl bir kez olsun magazinel bir olayla adlarını hiç duymadığımız bu çiftin boşanma haberi doğal olarak herkesi şaşırttı.

Tabi medyayı tek şaşırtan bu boşanma haberi değildi. Çiftlerin boşandıktan sonra Instagram hesaplarından boşanma haberini verirken,birbirlerine karşı hissettiklerini paylaşmaları da çok enteresan geldi bize. Çünkü o duygu dolu cümleleri okuyan insanlar,bu sözlerin bir boşanma sonrasında sarfedilmesine anlam veremedi. Hatta çoğu insan şöyle düşündü. ” Madem bu kadar kıymet veriyorsunuz birbirinize,ne b*k yemeye boşandınız” güzel sözleri çoğu evli çift 30-40 yıllık evliliklerinde bile söylememiştirler birbirlerine.

Bakın meselâ Jülide Ateş şunları yazmış ;

Emrem… Kocam, arkadaşım, ağabeyim, babam… 22 yıllık birlikteliğimizde, sevgi, huzur, yuva, anlam oldun bana… Merhamet ve şefkat oldun… Hayat arkadaşım can yoldaşım oldun… Birlikte büyüdük. Hayatta en değerli varlığım Ali ‘min babası oldun. 22 yıllık birlikteliğimiz bugün resmi olarak noktalansa da; bu benim için bir son değil. Bana yaşattığın sevgiyi içimden söküp atmak imkansız, sadece şekil değiştirecek. Hayatımızın bu evresinde, artık farklı yönlere yürüyeceğiz. Ve biliyorum ki; yine birbirimizin en iyi dostu olacağız. Ben senin her iyi haberinde, her mutluluğunda, yüzünün her tebessümünde bu kez dostun olarak yine gururlanıp mutlu olacağım. Yolun açık olsun canım… Seni çok seviyorum…”

Valla ben bu yazıyı okurken (  ” yolun açık olsun canım” cümlesi hariç ) sanki evlilik yıldönümü kutlaması yapan bir eşin duygularını okuyorum.

Şimdi bir de karşı tarafın paylaşımına bakalım ;

Ne kadar şanslıymışım Boğaziçi Üniversitesi’nin steplerinde seninle tanıştığım gün. Üniversite yıllarında başlayan arkadaşlığımız önce dostluğa, sonra da büyük bir aşka dönüştü. İyi ki bana ‘evet’ dedin, tutkulu bir aşkla ve bin bir fedakârlıkla örülü unutulmaz yıllar yaşadık.

Bana o kadar özel bir yer açtın ki hayatında, sıcaklığınla yuvamızı öylesine ısıttın ki. Umarım kalbimdeki seni sana yansıtabilmişimdir birlikteliğimiz boyunca. Çünkü sen en özel yerindesin.

Başarılarınla hep gurur duydum, nasıl yücelttin hep ailemizi. Bana mutluluk adına öyle değerli hediyeler verdin ki. Başta da oğlumuzu… Ali’yi büyütürken biz de büyüdük, değiştik.

Ve bir karar aldık bugün, farklı yollarda yürüyeceğiz artık. Ama hiçbir dakikasından pişman olmadığım o 22 yılda nasıl yanında olduysam, yine öyle olacak. Seni çok seviyorum… Hep mutlu ol Jüjüm…

Valla şaka gibi! Üstelik şu cümle de muazzam garip ; Ama hiçbir dakikasından pişman olmadığım o 22 yılda nasıl yanında olduysam, yine öyle olacak. Seni çok seviyorum… Hep mutlu ol Jüjüm… 

Böyle yoğun duygularla boşanan bir çifti ilk kez görüyorum hayatımda. Böyle güzel bir evlilik yaşayan bir çift”in boşanma sebebi ne olabilir ki? diye düşünmeden duramıyor insan.

Ne diyim Allah gönüllerine göre versin.