Radamel Falcao García Zárate mi,o gelen?

0
225

En sonunda geldi Falcao..

Yılan hikayesi tanımlaması bile yetersiz kalmıştı artık, bu hikayeyi tanımlamaya. Abdürrahim Albayrak orda yattı kalktı neredeyse aylarca. Spor gündeminin ilk sıra haberiydi her kanalda. Şimdi tüm Galatasaray camiası mutlu ve dolasıyla gelecek için umutlu.

Galatasaray yönetimini,ama özellikle de Abdürrahim Albayrak’ı tebrik etmek lazım gerçekten. Yaşını başını almış ama halâ en aftif durumda olup,takıma en çok fayda sağlayacak olacak ünlü fulbolcuları getirebildiği için.

Bu durum nerdeyse son 20 yıldır böyle ve hiç değişmedi. Hagi ile başlayan yıldız transferler serisi,Falcao ile devam ediyor.

Karakterli ve takıma adaptasyon konusunda en başarılı adamlar genel olarak Galatasarayı tercih ettiler hep. Bu tercihlerin en büyük sebebi,Galatasarayın Avrupa’da oynadığı futbol ve aldığı puanlardı. Şampiyonlar ligine en çok katılan takımlar sıralamasında, ilk 5 te kalmayı hep başardı Galatasaray.

Falcao’nun tercih sebebi de bu %50 lik kısım.. Kalan 50 lik dilimi de Abdürrahim Albayrak’a ve onu canı gönülden isteyen taraftara verdim ben. Albayrak,Galatasaray’ın ve taraftarının onu ne kadar çok istediğini çok samimi bir şekilde anlatmış Falcao’ya..

Az önce Falcao’nun uçaktan inişini ve tarafrarla kaynaşmasını izledim. Bence Falcao 2 aydır tam bir Galatasaraylı olmayı başarmış. Taraftara üçlük çektirişi, eşinin şaşkın ama mutlu hali ve Falcao’nun sempatikliği gönlümüze girdi Falcao.

Bu mutluluğun bu denli yoğun yaşanmasında Galatasaray’ın verdiği prestij mücadelesi vardı. Eğer Galatasaray bu transferi bitiremeseydi,ne yönetim ne de Albayrak taraftarın yüzüne bakamazdı.

Falcao bu akşam havaalanında yaşadığı sevinci ve duygusallığı başka hiç bir takımda yaşamamıştır bence.

Bu ülkeye büyük kulüpler,bir sürü büyük futbolcu getirdi geçmişte. Anelkalar,ortegalar,Gutiler,Pepeler,Roberto Carlos’lar ve Van Persie’ler,Sniyder’ler ve Drogba’lar geldi.

Fakat hiçbirinde bu çoşku ve mutluluk yaşanmadı.

Bence Falcao hayatının en önemli kararını verdi,buraya gelmekle. Galatasaray’da emekliliği getirir imzaladığı 2+1 yıllık sözleşmeyle. Şimdi sıra geldi takımla kaynaşmasına. Galatasaraylı futbolcular da eminim bu transfere çok memnun olmuşlardır. Çünkü Galatasaray uzun bir zamandır forvetsiz oynuyordu.

Tabi artık şimdi medyada,daha bir yakından izleyecek Falcao’yu ve göstereceği performansı. Özelikle de Fener ve Beşiktaş medyası..

Son olarak Falcao’nun başta memlekete sonra da Galataray’a hayırlı olmasını diliyorum.

Hoşgeldin Galatasaray çocuğu..