Rabbim bazı kullarını erken alır yanına.. ( çok sevdiğinden )

0
190

Öncelikle içimin parçalandığını söylemem lazım. Muazzam bir yaşam enerjisini tüm vücudunda yaşatan,sabırlı,dayanaklı ve kanserle savaşta,hep zafere odaklanan Neslican Tay’ın vefat haberi,milyonlarca insanda yarattığı etkinin aynısını bende de gösterdi..

Öncelikle çoçuklar, sonrasında da sebebi ne olursa olsun tüm genç ölümlerinde kalbim bir başka acır. Aslında “acıdan,sabırdan riskten yaratılmış şu sınav dünyasında ne kadar az yaşasak o kadar iyi” gibi bir düşünceye sahip olsam da, giden gencecik canları görünce,bu zalim dünyaya inat,100 yaşlarımıza kadar yaşasak mı diye düşünüyorum.. (Sırf pisliğine yani)

Ben sosyal medyanın 3 yıldır tanıdığı Neslican’ı ne yazık ki, vefat haberi verilence tanıdım. Sosyal medyayı iyi takip ettiğimi düşünen ben,Neslican’ı hayattayken tanıyamamış olmamın da üzüntüsünü taşıyorum. Keşke Neslican’ı bu canını ortaya koyarak savaştığı dönemde tanıyıp,Rabbimden şifa talebinde bulunabileydim 🙁 Milyonlarca insanın duasına,sinerjisine katılıp Neslicanın bu savaşı kazanma ihtimaline destek maksatlı, belki %00000,01 oranında katkı yapabilseydim keşke..

Neslican bu dünyaya  21 yaş sığdırdı. Neslican o büyük yaşama arzusu ve gayretiyle ile,onunla aynı mücadeleyi veren yüzlerce insana bir umut,bir  sembol artık..

Allah’ım rahmet etsin Neslican Tay’a.. Mekanını cennet etsin. Rabbim en güzel cennetlerinde gezdirsin seni.. Orada tekrar görüşmek üzere..

_________________________________________

DİP NOT:Bu arada Neslican’ın vefatıyla, bir çok toplumsal olaya sessiz kalan,sosyal medya hesabında yaprak kımıldamayan yüzlerce ünlü ismin,normal bir taziye dilemek yerine, şiirimsi bir sürü sahte acı cümlesine şahit oldum. Sırf,”ya herkes çok üzülmüş, e niye bende iki çift laf etmiyorum,edeyim bari” diyen insanları görünce inanın midem kalktı. Bu yapay acılı haller,ne yazık ki bizim bir çok tanınmış insanımızın,ünlümüzün kalitesizliğini gösteriyor. Halbuki bu cıvıklık ve lakayıtlıklar yerine,yapılan paylaşımlarda Neslican’ın bir fotosu koyulup, altına da “mekanın cennet olsun” yazılsa kâfi gelirdi.

Bu konuda Haluk Levent de bu laçkalığa tepkisini koymuş. “Herkes paylaşıyor,benim neyim eksik?” mantığıyla yapılan paylaşımların gereksizliğini eleştiriyor.