Clup Blue White Otel mi? Aman kalsın ben almayayım!

0
146

En başta söyleyeyim.Ben prensip olarak hiç bir kurum ve ticari firma hakkında kötü konuşmak ve yazmak istemem normalde. Fakat gelin görün ki Clup Blue White adlı otel, beni bu prensimden döndürecek kadar berbat işlere imza attı kaldığım bir günlük süre içinde! ( Halbuki 5 gün niyetiyle gitmiştim )

Malûm çoğumuz, işten güçten yılda bir fırsat bulup, kendimizi güzel tatil bölgelerine atmaya çalışırız. “Hem uygun hem güzel bir otel bulayım” derdine düşeriz.

Erken rezarvasyon fırsatlarını soluksuz araştırır,yıllık izne çıkmadan en az 6 ay önce o hayalimizde ki muhteşem tatilin beklentisiyle yaşarız. Tabi o tatilin bedelini de 9 taksitte anca öderiz. Benim bankaları ve kredi kartlarını en çok sevme sebebim de budur zaten..

Neyse konumuza,yani asıl konumuza dönelim. Bu sene bende kurduğum o muhteşem tatilin hayaliyle, Bodrum Turgutreiste ki Clup Blue White isimli otelden 3 kişilik yer ayırttım. Aman ayırtmaz olaydım! Çünkü hayatımda gördüğüm en kötü hizmeti aldım. 32 yıllık bir otelin hizmetten ve yeniliklerden uzak kalarak ayakta kalması feci şaşırtıcı!

Şimdi sizin bu oteli “seç-me-me-niz” tertemiz abartısız ve için 16 nedeni sıralayayım..

1- Öncelikle otele ait iki bina çok eski. Otel kendini yenilemeden ayakta kalmaya çalışıyor. Bu durum otelin girişindeki resepsiyon binasının kapısından belli oluyor. Büyük camlı alüminyum çervelerden oluşan kapı bana sanki Bim’e giriyormuşum gibi bir his yaşattı.

2- Odadaki klimalar sıkıntılı ( ki benim kaldığım odada ki klima 2 gündür bozukmuş. Gece vakti zoraki seyyar klima getirttim gecenin yarısı. Ben talep etmesem hiç umurlarında değildi.

3- Açık genel havuzu çok küçük. Çoçuk havuzu ise minnak..( Fotoğraflar aldatıyor )

4- Otel maliyetlerden kaçmak için baskılı küçük kutularda şampuan ve duj jeli bilekoymamış banyoya. Onun yerine makina koymuş,basmalı yani. Manuel, düğmeye basıp kullanıyorsunuz. Ayrıca odada kullanmak için baskılı bez terlikleri bile yok.

5- Otel odalarının kapılar eski tip. İçeriden kilitlenmiyor. 3-5 yaşında haylaz bir çocuğunuz varsa. Ya da uyurgezer bir velediniz..gece keyfe keder çıkıp gezebilir dışarılarda!

6-Balkonlarıysa tam iki kişilik. Gece balkonda keyif yapma şansınız yok. Bir de çok ilginçtir,oda da sadece 1 sandalye var. Balkonu dönüşümlü kullanmanızı istiyorlar sanırım 🙂 İki kişi giderseniz 1 kişi balkonda diğeri içeride sırayla!

7-Otel odalarının olduğu iki bina 3 katlı. Asansör de yok dolayısıyla. İn çık zor. Merdiven basamaklar orantısız. Düşme ihtimaliniz var alkollü kullanırsanız. Benim kız, bir iki düşme badiresi atlattı.

8-Otelin yangın merdivenleri sürekli açık. Bu sebeple hem otel personeli hem de otel sakinleri normal merdivenlerini kullanmak yerine bunları kullanıyorlar! Tuttuğunuz oda yangın merdiveni yanıysa ve bir de küçük çocuğunuz varsa dikkat!

9-Otelin plajı kum değil. Güneşlenme işini denize 20 mt mesafedeki bir yeşillik alana koydukları 20-25 şezlogla çözmeye çalışmışlar.

10-Otele ait otopark 10 araba anca alıyor. Bu sebeple aracınızı yol boyunda,ancak iki arabanın geçebileceği bir yol kenarına bırakmak zorunda kalabiliyorsunuz..

11- Havuzu kullanırken, havlu hizmetini otel size verdiği havlu kartlarıyla sağlıyor. Kartınızı personele verip havlunuzu alıyorsunuz. Ama verdikleri havlulara, havlu demeye bin şahit lazım. Ya lekeli ya da aşırı solgun yıpranmış. Kötü bir his oluşuyor içinizde havluyu kullanırken!

12-Yemekler “eh işte” ayarında. Öyle fazla yemek seçeneği falan da yok. Çatal kaşıklar zamanında yerine konmuyor. Çay makinaları düzenli kontrol edilmiyor. Personel yetersiz. Yüzünde bir tane tebessüm olan personel görmedim.

13-Otelde bir sorun olduğunda, size hemen yardımcı olacak bir halkla ilişkiler personeli yok. Anca ötelemeyle geçiştiriyorlar.

14-Oteldeki her personel her işi yapıyor gibi. Bar da ki barmen, yemek saati servise katılıyor. Odaya yatak taşıyanlar gündüz havuz başında çalışıyorlar. Tanıştığım bir kaç personele, “ne kadardır çalışıyorsunuz” diye sorduğumda, en eski çalışan “1 ay oldu” dedi.

15-Odadaki televizyonda, adam gibi izleyebileceğiniz kanal sayısı en fazla 10 bilemedin 15.. Cızırtılı bir ses ve kötü bir görüntü de cabası! Uydu yayını yok kesinlikle.

16-Resepsiyonda ki top sakallı görevli arkadaş,özür dilemekten yoksun ve yüzünüze bön bön bakan bir tip. Hiç bir şeyden de haberi yok. Sinirinize hakim olamazsanız dövme ihtimaliniz bile var. Çünkü yaptığınız hiç bir eleştiriyi sanki hiç dinlemiyor gibi bakıyor. Ya da dinlemiyor. Ya da anlama sıkıntısı var.

Eğer tüm gözlem ve deneyimlemelerime rağmen “yine de ben bu otele gidicem arkadaş” gidicem diyorsanız, o zaman netten rezervasyon yaparken deniz manzaralı oda talebinizi işaretleyip, bir de oteli telefonla arayıp “arkadaşım, bak deniz manzaralı oda ayırttım,geldiğimde kalkıp bana, kara manzaralı oda verirsen, seni o balkona üstünden kitler,1 hafta aç susuz kara kara düşündürtürüm” demeyi ihmal etmeyin.

Çünkü bunlar müşteriyi kaçırmamak için herkese deniz manralı oda verebilecek kadar uyanıklar. E tabi müşteri o kadar yol gelip napacak? Deniz odalı yer vermedi diye geri mi döncek? Tabi ki seve seve kalacak!

İşte Clup Blue White adlı otelde “kal-ma-ma-nız” için yeterli 16 sebep bu yukarıda sıraladıklarım. Ben bu berbat otele gittiğim gün saat 17′ de giriş yaptım. Katlanma sabrımsa yalnızca ertesi gün saat 11’e kadar sürdü. Sonra otelden tüm paramı geri alarak ayrıldım. Burası, fiyat olarak evet Bodrum Turgutreis gibi bir yer için uygun. Fakat sizi temin ederim ki bu hizmetin iki katı iyisini Erdekte ya da Edremitte sıradan bir pansiyonda bile bulmanız mümkün.

Hiç bir şey bulamazsanız güleryüz bulursunuz. Bu arada Edremit demişken, Gürede ki Saruhan termal oteli tavsiye edeceğim. (Bodrum dönüşü kaldığım otel) Belki denize 50 mt mesafede, belki balkonları yok ama havuzu ile,hamamı ile ve termal havuzuyla ve yemekleri ile, inanın hem ilgi alâkada hem de verdikleri hizmetle, bu Clup Blue White adlı 30 yıl öncesinin hizmet anlayışından bin kat daha fazla memnun ederler sizi.

Son tahlilde vardığım sonuç şu: Tatil sitelerinde gördüğünüz fotoların %60 ı kandırmacadır. Ucuz otel sadece ucuzdur. Hem ucuz hem de kaliteli otel yoktur. Otel rezarvasyonu yaparken, memnun kalmayıp iptal etme ihtimalini hesaplayıp 30-40 lira fazla para verin ki otelden memnun kalmayıp çıkarken paranız yanmasın. Tuttuğunuz odanın deniz manzaralı olduğunun ve klimasının sorunsuz çalıştığının teyidini telefonla alın otelden.. Son olarak şikayetvar.com sitesinde gitmek istediğiniz otelin adını bir sorgulayın..

Yazın bitmesine 1 ay kala yeni tatile çıkacaklara bol şans ve iyi tatiller dileyerek mevzuyu kapatıyorum..