Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

0
22

Bildiğiniz gibi popçular,topçular,fenomenler ve ünlü sıfatı ile tanıdığımız bir cok isim kendi sosyal medya araçlarından “evde kalın” kampanyasına destek vermek için ceşitli ev etkinlikleri yapıyorlar. Güzel de oluyor hani. Konser verenler, takipçileri ile sohbet edenler, evde bunalan millete iyi vakit geçirtiyor.( Saçmalayanlar da var tabi )

Bunların içinde en çok izlenenler tabi ki şarkıcılar ya da yorumcular. Hepsi canlı performanslarla ilgi görüyor. Bu aksam uzun zamandır görmediğim bir ismi gördüm Instagram’da. Suat Suna..

1990 lar da genç kızların gözdesi popçusu Suat Suna. Yani o zamanlar herkesin Kemancı çocuk diye bildiği Suna. Sağolsun o da evde vakit geçirirken demiş ki; ” Bende bu kampanyaya destek vereyim” sonra bir paylaşım yapmış. O paylaşımda bir şarkı seslendirmiş solo. Buraya kadar tamam. Yani bir problem yok. Fakat şarkının ismi bana bu yazıyı yazdırmaya yetti 🙂 Şarkının ismi ” evi terk ettim bugün ”  

Tabi o an koptum ben 🙂 Ya hu arkadaş, o kadar besten var. Birbirinden güzel hem de. Nerden buldun evi terk ettim bugün şarkısını. Tüm doktorlar,sanatçılar ve devlet erkanı “evde kalın” diye bas bas bağırırken bu şarkı nereden çıktı. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? diye sormaz mı millet. Hayır bu şarkının söyleneceği zaman,milletçe bu illetten kurtulduğumuz gün olabilir ancak.

Tabi ben Suna’nın bunu art niyetli söylediğine bende inanmıyorum. Ama sanatçı dediğimiz kişiler bu tip olaylarda daha ince düşünebilmeli bence. Ben Suna’nın yerinde olsam içinde ev, dört duvar, uyku gibi ev ile ilgili bir şarkı seçerdim bestelerimden. Ama evi terk ettim bugün ne abi?  Valla takipçileri ne yorum yaptı bilmiyorum ama ben eleştirimi şuraya bırakıyor. Kendine sağlık,afiyet ve başarılar diliyorum…