7 bin liralıklarla 300 bin liralıklar muhabbeti ve Jennifer ablamız..

0
261

Tam 20 gündür Jennifer ha geldi,ha gelecek derken kadın geldi ve iki saatte 2 milyonu aldı gitti.

Bize ise “ayakta 7 bin otururak 300 bin” muhabetini hatıra bıraktı.

Heralde bu rakamları duyupta, “bu parayı bu kadın için verenlere yazıklar olsun” demeyen 1-2 milyon vatandaşımız anca kalmıştır güzel yurdumda..

Peki biz niye taktık bu muhabbete?

Kimi eleştirip durduk aslında?

Lopez’in aldığı rakamı mı? Yoksa o rakamın bir araya gelmesini sağlayan zenginler tayfasını mı?

Elbette ikisinide..

Yok efendim dünyada bu kadar aç insan varken,yemen’de 50 bin çocuk açken,Afrikalılar iskelet gibi ortalıkta geziniyorken Jennifer’a bu para verililirmiymiş! diyenler..

Bence artık bırakalım bizler geyiği. Bu yapay ve sahte insancıl söylemleri! Kendi parasını kazanan herkes,o parayı istediği istediği yerde dilediği kadar harcayabilir. Dünyada ki tüm açları,hep zenginler doyurmak zorundadır metazorisine de sığınmayalım artık.

Dünyada ki milyoner sayısı belli. En son verilere göre, dünyada ki Milyoner sayısı 2.3 milyon artarak dünya genelinde 42.2 milyona çıkmış. Milyoner sayısının en fazla arttığı ülke 878 bin ile ABD olmuş. Fransa, Almanya, İngiltere ve İtalya’da ise milyoner sayısına toplam 800 bin kişi daha eklenmiş.

Yani 7 milyar insanın yaşadığı bu gezegende, dünyada tüm açları doyurma sorumluluğu yüklediğimiz insan sayısı yalnızca 42 milyon..

Peki bize düşen görev ne bu konuda? Orta halliler,hali vakti yerinde olanlar ve asgari ücrete çalışan gruplara soruyorum.

Her gün zengin birilerinin çıkıp binlerce açı doyurması için dua edip beklememiz mi gerekiyor?

Yoksa dünyada ki açlara yardım etmeyen milyonerleri Allah’a şikayet edip kınamamız ve enayi sıfatını yapıştırmamız mı gerekiyor.

Şuan da bu sayfada gezinen sen,ey sevgili okur. Acaba sen ne yapıyorsun yoksul ve aç insanlar için bir düşün bakalım..

Afrika için bir 5 lirayı SMS ile en son ne zaman attın?

En son ne zaman her hangi bir okula gidip, yoksul bir aile çocuğuna 50 lira yardım ettin?

Yolda dilenen herkesi dilencilik mesleğiyle uğraşan emekçiler olarak görüp tek kuruş vermemene saygı duyuyorum eyvallah da. Garibanların yaşadığı bir mahallenin muhtarına gidipte: “ben burada yaşayan fakir bir aileye erzak yardımı yapmak istiyorum” dedin?

Her şeyi geçtim. Önümüz Kurban bayramı. Bütçene göre biraz daha fazla et için, en ince hesapları yaparken. Aynı zamanda o etleri dağıtmak için seçeceğin yerleri nasıl bulacağını hiç düşündün mü?

Bu sorulara samimi bir vicdanla cevap verdiğimizde, acaba Jennifer’a ayakta 7000 lira verenle aramızda aslında çok da bir fark olmadığını görmüş oluruz. O fark, paramızı her vurup harman savuracağımız bir gelire sahip olmayışımızdır.

Yine bir de, o konser için binlerce lira para harcayan insanların, garip gulebaya yardım edip etmediğini bilmeden yerin dibine sokuşumuz meselesi var. Ya o parayı harcayan insanlar, Jennifer’a verdikleri paranın 5-10 katını yardım kuruluşlarına harcıyorlarsa? Bu durumda bir 5 lirayı SMS yoluyla Afrikaya göndermeyen bize ne demeli?

Hangimiz ayda 1 kere bir yere 5 lira veremeyecek kadar garibanız? Hangimiz bir yoksul aile çocuğuna harçlık veremeyecek kadar müşgül durumdayız?

Ben size söyleyeyim. Hiçbirimiz!

Ve ne yazık ki zengin insanları kendi pintiliğimizi kapatmak,üstünü gizlemek için günah keçisi olarak dilimize doluyoruz.

Bu arada bir parantez de Lopez’e açmak lazım. Dünyada çoçuklar için en çok yardım konseri veren şarkıcıların başında Jenifer Lopez olduğunu bilmenizde fayda var. Google’a Jenifer Lopez yardım konserleri yazmanız yeterli yardım miktarlarını görmek için.

Şimdi gelin bizler önce kendi gereksiz harcamalarımızın ardından da yine kendi hayır hasenatımızın muhasebesini bi yapalım beraber..

Bırakın Lopez kalçalarını gönlünce kazansın. O kalça için paraları havaya saçanlarda müsriflikleriyle övünüp dursun..